Sudaani armee ründas Etioopiat

Sudaani relvajõud õppusel koos egiptlastega
Sudaani relvajõud õppusel koos egiptlastega Autor/allikas: SCANPIX/ASHRAF SHAZLY / AFP

Sudaani relvajõud tulistasid suurtükkidega vaidlusalust Etioopia lääneala. Kahe riigi vahel on piirivaidlus Lääne-Etioopias asuva piiri üle, vahendab Reuters.

Sudaani väed suutsid teisipäeval vallutada Jabal Kala al-Labani, kus asus sõjaväebaas. Sellele eelnes suurtüki- ja õhurünnak.

Esmaspäeval eitas Etioopia Sudaani väidet, et Etioopia on tabanud ja hukanud seitse Sudaani sõdurit ja ühe tsiviilisiku. Etioopia valitsuse sõnul on tapmiste taga kohalikud võitlejad, mitte Etioopia armee.

Sudaani valitsusallikad teatasid, et Sudaan esitab ÜRO julgeolekunõukogule tapmiste tõttu ametliku kaebuse.

Etioopia Amhara regiooni julgeolekuametniku sõnul ründasid sudaanlased esmaspäeva hommikust teisipäevani Etioopiat suurtükitulega, kuid nendes rünnakutes keegi surma ega viga ei ole saanud.

Ei Sudaani ega Etioopia valitsus pole olukorda ametlikult kommenteerinud.

Vaidlusalune piirkond on al-Fashqa, mis paikneb Sudaani rahvusvaheliselt tunnustatud piirides, kuid kus elavad Etioopia talupidajad.

Viimaste aastate jooksul on piiritüli kahe riigi vahel ägenenud.

Samal ajal on kahe riigi vahel vaidlus Etioopia Suure Taassünni tammi üle, mis on teinud ärevaks nii Sudaani kui ka Egiptuse, kes mõlemad sõltuvad Niiluse jõest, mida tamm blokeerib.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: