Krüptokrahhi tõttu on Põhja-Korea varastatud varade väärtus langenud

Põhja-Korea inimesed Pyongyangis arvuteid kasutamas
Põhja-Korea inimesed Pyongyangis arvuteid kasutamas Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Wong Maye-E, File

Krüptoturgudel toimunud krahhi tõttu on Põhja-Korea tõenäoliselt kaotanud miljoneid dollareid, mille on varastanud riigi häkkerid, vahendab Reuters.

Põhja-Korea häkkerid on viimastel aastatel keskendunud krüptoraha varastamisele. Märtsis toimus kõigi aegade suurim teadaolev krüptoraha vargus kui varastati 615 miljoni dollari väärtuses krüptovara, teatas USA rahandusministeerium.

Varguse tegijateks peetakse Põhja-Korea häkkereid.  

Maikuus alanud krüptoturgude langus on olnud osa laiemast majandussurutisest üle maailma, mis on vähendanud Pyongyangi võimet tulu teenida sellistes vargustest.

Lõuna-Korea ametiisikute sõnul võib rahavoo vähenemine aeglustada Põhja-Korea relvaprogrammi arengut.

Põhja-Korea on Lõuna-Korea kaitseuuringute keskuse hinnangul kulutanud ligikaudu 620 miljonit dollarit (590 miljonit eurot) oma raketikatsetuste peale.

Krüptoraha analüüsiva ettevõtte Chainalysis hinnangul on Põhja-Korea 2017 kuni 2021 varastatud krüptoraha langenud väärtuses 170 miljoni pealt 65 miljoni dollari peale.

Põhja-Korea on eitanud krüptoraha varguseid ja nimetab selliseid süüdistusi USA propagandaks.

Analüütikute hinnangul teenis Põhja-Korea 2019. aastal erinevate küberrünnakute abil ligikaudu kaks miljardit dollarit. Lõuna-Korea keskpanga hinnangul oli kogu Põhja-Korea majandus 2020. aastal ligikaudu 27,4 miljardit dollarit (ligikaudu 26 miljardit eurot).

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: