Narvas hukkus kortermaja tulekahjus mees, päästeti seitse inimest

Tulekahju Narvas V. Gerassimovi tänava kortermajas.
Tulekahju Narvas V. Gerassimovi tänava kortermajas. Autor/allikas: Päästeamet

Pühapäeva varahommikul puhkes Narvas V. Gerassimovi tänaval asuvas kortermajas tulekahju. Päästjad leidsid majast hukkunud mehe.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell kuus hommikul. Teataja sõnul tuli neljandal korrusel asuvast korterist suitsu ning esialgse info kohaselt võis korteris olla inimene.

Viie minutiga sündmuskohale jõudnud Narva päästekomando päästjad nägid, et kortermaja neljanda korruse aknast oli leek väljas ning hoone trepikoda oli suitsu täis.

Kaitsevarustuses päästjad sisenesid kahetoalisesse korterisse ukse kaudu ja alustasid võimalike kannatanute otsimise ja tulekahju kustutamisega.

Päästetööde käigus leidsid päästjad toast elumärkideta mehe. Inimene toodi korterist välja ja anti üle kiirabile. Meedikutel tema elu päästa ei õnnestunud.

Tulekahju suits levis kõrvalasuvatesse ja ülemistesse korteritesse. Korteritest tuli päästa sinna suitsuvangi jäänud viis täiskasvanut ja kaks last: neljanda korruse kõrvalkorterist päästeti kaks täiskasvanut ja kaks last, viiendalt korruselt päästeti vanem naisterahvas trepikoja kaudu ning veel kaks inimest akna kaudu, kuna maja koridor oli suitsu täis. Meedikud vaatasid sündmuskohal üle seitse inimest, kellest kaks viidi haiglasse.

Päästjad panid kella 7.07 tule levikule piiri.

Tulekahju täpsemad asjaolud ja tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Tulekahju Narvas V. Gerassimovi tänava kortermajas. Autor/allikas: Päästeamet

Sel aastal on tulekahjus hukkunud 23 inimest. Läbiv probleem on traagiliste õnnetuste puhul olnud hooletus suitsetamisel ning suitsuanduri puudumine või selle mittetöötamine.

Päästeamet rõhutab, et töökorras suitsuandur aitab tulekahjust märku anda põlengu varajases etapis, hoides sellega ära kurvad tagajärjed. Päästeamet märgib, et suitsuanduri korrasolekut tuleks kontrollida vähemalt kord kuus.

Tulekahju Narvas V. Gerassimovi tänava kortermajas. Autor/allikas: Päästeamet

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Päästeamet

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: