Uuel nädalal läheb ilm sajusemaks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval on sajuhooge peamiselt Lääne- ja Ida-Eestis, kuid edasi muutub sadu laialdasemaks.

Homme liigub kõrgrõhkkond Läänemerelt Baltimaade kohale ning meid ootab ees rahulik ja kuiv öö. Päeval kõrgrõhuala laguneb ning hoovihma- pilvede tekke- tõenäosus suureneb. Õhtul laieneb aga Norra merelt üle Skandinaavia uus madalrõhuala ning see tõstab saartel tuule veidi tugevamaks. Teisipäeval laieneb sama madalrõhuala ka Soome kohale ning mõned vihmahood jõuavad pöörise lõunaservast ka Eestisse.

Esmaspäeva öösel on taevas laialdaselt selge ja enamasti kuiv. Paiguti tekib udu. Tuul pöördub läänekaarest põhjakaarde ning puhub kiirusega 1 kuni 7 meetrit sekundis, põhjarannikul öö hakul kuni 10 meetrit sekundis. Pärast keskööd tuul vaibub. Õhutemperatuur on 10 kraadist 16 kraadini.

Hommik saabub väheste pilvedega ning sajuta, kohati võib püsida ka udu. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul ja sooja on 15 kuni 20 kraadi.

Päev on samuti vähese ja vahelduva pilvisusega. Kohati sajab hoovihma ja võib olla äikest. Sajutõenäosus on suurem saartel ja Eesti idapoolsetes maakondades. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, pärastlõunal saartel ka edelatuul 5 kuni 11 meetrit sekundis. Äikesega võib kaasneda ka tugevamaid tuulepuhanguid. Õhutemperatuur jääb 22 ja 27 kraadi vahele.

Õhtu tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega. Kohati sajab hoovihma, Kagu-Eestis võib ka äikest olla. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 1 kuni 7 meetrit sekundis. Soojakraadid ulatuvad 21 kuni 24 kraadini.

Järgnevatel päevadel hakkab aga vaikselt temperatuur allapoole sammuma ning kuumaperioodile tuleb vaheldust. Teisipäeval on hoovihmavõimalus suurem saartel ja Ida-Eestis, alates kolmapäevast lubab hoovihma mitmele poole üle Eesti ning ka tuul puhub alates teisipäevast pisut tugevamalt. Saabuvatest vihmapilvedest hoolimata jääb päevane õhuseo siiski valdavalt suvise 20 kraadi ümbrusse.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: