Tööstustoodangu kasv jätkas mais aeglustumist

Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.
Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Mais jätkus tööstustoodangu kasvu aeglustumine. Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted mais püsivhindades 4,8 protsenti rohkem toodangut kui mullu samal ajal.

Toodang suurenes kõigis kolmes sektoris ehk 2,2 protsenti töötlevas tööstuses 34,2 protsenti energeetikas ning 25,5 protsenti mäetööstuses.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul oli mais sarnaselt aprillile märgata kasvu pidurdumist töötlevas tööstuses. "Küll aga kasvas mäetööstus tänu turbatööstusele ja energeetika sektor tänu elektrienergia omatoodangu kasvule," ütles ta.

Kuigi mais kasvas toodangu maht rohkem kui pooltes töötleva tööstuse tegevusalades, on mitmed suurema osatähtsusega tegevusalade mahud jäänud samaks või ka vähenenud.

Suurematest tööstusharudest kasvasid elektroonikaseadmete (20 protsenti), elektriseadmete (19,2 protsenti) ja mujal liigitamata masinate ja seadmete (19 protsenti) tootmine. Tööstustoodangu maht jäi pea samale tasemele metalltoodete (0,3 protsenti) ning toiduainete (0,8 protsenti) tootmises ning vähenes puidutöötlemises (1,6 protsenti).

Töötleva tööstuse toodangust 67,2 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks jooksevhindades võrreldes 2021. aasta maiga 31 protsenti ja müük siseturule 27,2 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenesid mai mahud võrreldes aprilliga tööstuses kokku 0,3 protsenti ning töötlevas tööstuses 2,2 protsenti.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes 2021. aasta maiga 88,4 protsenti, soojuse tootmine aga vähenes 3,2 protsenti.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks. Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: