Hollandis tõkestavad põllumehed protestiks kaubanduskeskuste jaotuskeskusi

{{1656923400000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA/ROB ENGELAAR

Madalmaade põllupidajad on häiritud valitsuse plaanist sundida põllumajandussektorit kasutama vähem väetist ning vähendada riigis kariloomade arvukust, vahendab Reuters.

Põllumehed on teatanud kavatsust blokeerida traktoritega Hollandi teed, mistõttu on Amsterdami Schipoli lennujaam ja Hollandi lennuettevõte KLM soovitanud Hollandisse reisijatel kasutada lennujaama jõudmiseks auto asemel ühissõidukit.

Liiklus oli häiritud kiirteedel riigi idaosas ja Põhja-Hollandi praamiliinidel, kuid Amsterdami Schipoli lähistel pole veel teateid liiklushäiringutest.

Protestide keskmes on Hollandi valitsuse ettepanek vähendada lämmastikühendite, sh lämmastikväetise kasutamist riigis.

Valitsus tahab vähendada loomasõnnikust tingitud lämmastikoksiidi emissiooni, mis tähendaks kariloomade vähendamist riigis ligikaudu 30 protsenti.

Lehmade, sigade ja teiste loomade suures mahus kasvatamise tõttu on Hollandi põllumajandussektor suurim lämmastikoksiidi tekitaja Euroopas. Samuti avaldavad mõju ehitussektor ja transport.

Hollandi ja Euroopa kohtud on nõudnud, et Madalamaade valitsus selles küsimuses midagi ette võtaks. Põllupidajate sõnul on põllumajandussektor ebaõiglaselt sihiks võetud.

Varem on põllumehed Hollandis protestinud ka poliitikute ja parlamendiliikmete kodude ligidal, mis toona siiski avalikku sümpaatiat põllupidajate suunas ei suurendanud.

Aastal 2020 kehtestati Hollandis riiklik kiirusepiirang 100 km/h, et vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni transpordisektorist.

Hollandis venivad tihti ka ehitusprojektid, kuna ettevõtetel on raskusi taotleda õigusi lämmastikühendite emissiooniks.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: