Lõuna-Korea ehitab juurde neli tuumareaktorit

Lõuna-Korea pealinn Soul
Lõuna-Korea pealinn Soul Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Lee Jae Won

Lõuna-Korea valitsus teatas teisipäeval, et riik ehitab juurde veel neli tuumareaktorit ja pikendab vanemate reaktorite eluiga. Soul tahab riigis vähendada heitkoguseid.

"Aatomienergia annab kümnendi lõpuks enam kui 30 protsenti riigi elektritoodangust, võrreldes eelmise aasta 27,4 protsendiga," teatas teisipäeval Lõuna-Korea energiaministeerium. 

Kevadel astus ametisse uus president Yoon Suk Yeol. Ta lubas juba valimiskampaanias, et heitkoguste vähendamisel hakkab riik kasutama rohkem tuumaenergiat. Soul lubas jätkata ka taastuvenergia arendamist, vahendas Bloomberg. 

Endise presidendi Moon Jae-in administratsioon plaanis tuumaenergiast järk-järgult loobuda. Yoon teatas aga, et tuumaenergiast loobumise korral tõuseks elektri hind märkimisväärselt. 

Soul teatas teisipäeval, et riik laiendab oma strateegilisi nafta- ja veeldatud maagaasi varusid. Selle eesmärk on tagada fossiilkütuste hinnastabiilsus. Energiaministeeriumi aruande kohaselt suurenevad toornafta varud 2025. aastaks enam kui 100 miljoni barrelini.

Soul lubas jätkata ka naftatarnete mitmekesistamist. Lõuna-Korea tahab vähendada oma sõltuvust Lähis-Ida toornaftast. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: