Hispaania politsei arestis narkootikume vedavad droonid

Hispaania politsei
Hispaania politsei Autor/allikas: SCANPIX/AFP/OSCAR DEL POZO

Hispaania võimud konfiskeerisid kolm veealust drooni, mis olid ehitatud narkootikumide smugeldamiseks. Mehitamata alused suutsid vedada kuni 200 kilogrammi koguses narkootikume.

Võimude uurimine kestis 14 kuud ja selle raames vahistati kaheksa inimest. Politsei teatas, et uurimise käigus aeti laiali jõuk, mis ehitas veealuseid droone ja tarnis neid siis Euroopa narkokaubitsejatele, vahendas BBC. 

"Need droonid lubavad narkokaubitsejatel transportida suures koguses narkootilisi aineid üle Gibraltari väina," teatas Hispaania politsei. 

Hispaania võimud arestisid uurimise käigus veel 14 kilogrammi  hašišit, 157 300 eurot ja kuus suurt õhudrooni. Politsei teatel oli vahistatute hulgas isa ja poeg, kellel olid keerukate sõidukite ehitamiseks olemas vajalikud tehnilised teadmised. 

Politsei süüdistab jõuku droonide tarnimises kuritegelikele organisatsioonidele Taanis, Itaalias, Prantsusmaal ja Hispaanias. 

Gibraltari väin eraldab Marokot Hispaaniast. Hispaaniast on saanud peamine narkootikumide saabumise koht Euroopasse. Hispaanial on tihedad majanduslikud sidemed Lõuna-Ameerika riikidega, kus toodetakse suur osa maailma kokaiinist. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: