Kolmapäev toob endaga hoovihma

Kolmapäeval on oodata hoovihma ning temperatuur jääb päeval 19 kuni 23 kraadi vahele.

Läänemeremaades on kolmapäev ja neljapäev valdavalt sajused. Norra põhjaosa lähedal püsivast madalrõhkkonna servast jõuavad üle Läänemere vihmahood nii Soome kui Baltimaadesse. Fääri saarte lähistelt suundub uus osatsüklon ka Lõuna-Skandinaavia poole mis toob oma teel kaasa saju ümbritsevatesse piirkondadesse.

Kolmapäeva õhtul ning neljapäeval öösel jõuavad vihmapilved Baltimaade idaserva aga Valgevene lähistelt Venemaale liikuvast pöörisest ning päeval levib vihmasadu Läänemere ümbrusse Rootsi lõunaosasse jõudnud osatsüklonist.

Öö vastu kolmapäeva tuleb Ida-Eestis enamasti selge ning sajuta. Lääne-Eestis vahelduva pilvisusega ning hoovihmaga. Tuul on edelast ja läänest 4-9 m/s, rannikul puhanguti 13 meetrit. Õhutemperatuur on 10 kuni 17 kraadi.

Hommikul on taevas vahelduvalt pilves ja kohati sajab hoovihma. Puhub edelatuul 4-9, rannikualadel puhanguti 12 m/s. Soojakraadid jäävad 13 ja 18 vahele.

Päev pilvkattesse suuri muutusi ei too. Mitmel pool sajab jätkuvalt hoovihma. Puhub valdavalt edelatuul 4-9 m/s, puhanguti 13 meetrit. Õhutemperatuur on 19 kuni 23 kraadini.

Kolmapäeva õhtu jätkuv vahelduva pilvisusega ning üksikutes kohtades sajab hoovihma. Tuul on valdavalt edelast 4-9 m/s, rannikul puhanguti kuni 11 meetrit ja sooja on 17 kuni 20 kraadi.

Nädala lõpp tuleb praegusega võrdlemisi sarnane. Neljapäeval on hoovihmavõimalus kõige väiksem, kuid suureneb pisut iga päevaga ning laupäeval-pühapäeval lubab vihma juba üle maa. Päevane õhusoe püsib jätkuvalt 20 kraadi ümber ning nädalavahetusel jääb ka tuul väga rahulikuks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: