Järjekordne Gazpromiga seotud Vene ettevõtja leiti surnult

Gazpromi logo Peterburis
Gazpromi logo Peterburis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Anton Vaganov/File Photo

61-aastane Gazpromi juhatuse liige leiti enda Peterburi maja basseinist surnuna, kuulihaav peas. Tegemist on kuuenda tuntud jõuka venelasega, kes salapärastel asjaoludel aasta algusest on surma saanud. Paljud hukkunud ärimehed on olnud seotud Vene riikliku gaasiettevõttega Gazprom.

Juri Voronovi logistikaettevõttel oli mitmeid lepinguid Gazpromiga. Vene ametivõimude sõnul olevat tema tapmise taga tüli äripartneritega, vahendab Daily Mail.

Tapetud ärimehe abikaasa sõnul uskus Voronov, et tema äripartnerid petavad talt raha välja.

Veebruaris leiti Peterburi jõukas Leninski piirkonnas pooduna 61-aastane Aleksandr Tjukalov, kes tegeles Gazpromi finants- ja julgeolekuküsimustega. Politsei sõnul poos mees end ise üles, kuid väidetavalt oli Tjukalovi keha peksmisjälgedega, mis viitab, et poomine oli lavastatud.

Kolm nädalat enne seda leiti samas Leninski piirkonnas pussitada saanud 60-aastase Leonid Šulmani surnukeha. Šulman oli Gazpromi investeerimisettevõtte juht.

Maikuus leiti surnuna endine Lukoli juhatuse liige, 43-aastane Aleksandr Subbotin, kes tõenäoliselt mürgitati.

Aprillis leiti surnuna endine Vene ametiisik 51-aastane Vladislav Avajev. Tapetud oli ka Avajevi perekond. Avajev oli seotud Gazprombankiga. Väidetavalt oli Avajev kursis kõrgete Vene võimukandjate rahaasjadega.

Paar päeva peale Avajevi surma leiti Hispaanias pooduna 55-aastane Sergei Protosenia. Tapetuna leiti ka Protosenia perekond. Protosenia oli varem Vene ettevõtte Novateki asejuht.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Daily Mail

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: