Läti armeega liitub üha vähem sõdureid

Leonids Kalninš
Leonids Kalninš Autor/allikas: LSM

Läti relvajõudude (NBS) juhi Leonids Kalninši sõnul liitub riigi armeega üha vähem sõdureid. Kalninši sõnul takistab sõdurite värbamist madal töötasu ja riigi demograafilised probleemid.

"Sel aastal on värbamise protsent järsult langenud. Oleme selle aasta jooksul saanud juurde 98 sõjaväelast. Varasematel aastatel oli neid sel perioodil 300 ringis. On olemas demograafilised probleemid, võib-olla motiveerivad vanemad inimesed, et noored ei liituks armeega. Töötasu on ka tegur," ütles Kalninš. 

Kalninši sõnul on riigis juba mitu aastat arendatud kõikehõlmavat riiklikku kaitset, mille eesmärk on tutvustada avalikkusele sõjaväeelu. Kalninš toetas ka kaitseministeeriumi plaani taastada riigis järk-järgult ajateenistus. Tema sõnul aitaks see kaasa ka elukutseliste sõdurite värbamisele. 

"Elukutseliste sõdurite puudus kaitseväes on praegu üsna suur. Me ei suuda konkureerida tsiviilsektori palkadega" märkis Kalninš.

Läti kaotas kohustusliku ajateenistuse 2007. aastal. Leedu kaotas kohustusliku ajateenistuse 2008 ja otsustas taastada kohustusliku ajateenistuse 2016. aastal.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: