Tundmatud ründajad hävitasid USA-s salapärase monumendi

USA-s Georgia osariigis lasti õhku salapärane monument
USA-s Georgia osariigis lasti õhku salapärane monument Autor/allikas: SCANPIX/ REUTERS/ABC AFFILIATE WSB-TV

USA ametnikud teatasid, et pommirünnaku tõttu hävis Georgia osariigis salapärane monument. Pole veel teada, kes monumendi hävitasid.

Kohalikud Georgia inimesed kutsusid monumenti ka Ameerika Stonehenge'iks. Monument sai kolmapäeval pommirünnaku tõttu tõsiselt kahjustada. USA võimud teatasid, et lammutasid monumendi ohutuse huvides täielikult, vahendas The Times

Ehitis püstitati 1980. aastal. See asus keset suurt põldu Georgia osariigis Elberti maakonnas. Monumendi tellis mees, kes nimetas end Robert C Christianiks. Monumendi ehitamise eest tasuti ülekannetega, mis pärinesid mitmelt kontolt. 

Umbes kuue meetri kõrgune monument muutus kiiresti turismimagnetiks, seda kiitsid avalikult kuulsad muusikud ja kunstnikud.

Monumendi peale oli kirjutatud 10-osaline sõnum kaheksas tänapäevases keeles. Nende sõnumite kohal oli neli iidset kirja, mis kirjeldasid seda, kuidas elada "mõistuse ajastul". Need sisaldasid ka sõnumit, et maailma rahvaarvu tuleb hoida alla 500 miljoni inimese. 

Vandenõuteoreetikud seostasid monumendi sõnumeid erinevate vandenõudega. Nende hulgas oli ka endine Georgia osariigi kubernerikandidaat Kandiss Taylor. Ta sai viimastel Georgia osariigi eelvalimistel 3,4 protsenti häältest. Taylor väitis sel nädalal, et monumendi häving oli jumalik sekkumine. Hiljem väitis ta, et ei toeta vandalismi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: