Pakistani keskpank tõstab intressimäärasid 125 baaspunkti

Pakistani ruupiad
Pakistani ruupiad Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Caren Firouz/File Photo

Pakistani keskpank otsustas tõsta intressimäärasid riigis 125 baaspunkti 15 protsendile eesmärgiga majandust jahutada, teatas keskpank teadaandes. Paar päeva tagasi avaldati Pakistani majandusnäitajad ning inflatsioon riigis oli 13 aasta kõrgeim.

Inflatsioon on Pakistanis ametlike andmete järgi juunis 21,3 protsenti, mis on kõrgeim tase alates 2008. aastast, vahendab Reuters.

Keskpank on Pakistanis alates aasta algusest tõstnud intressimäärasid 525 baaspunkti.

Intressimäärade tõstmine peaks majandustegevust jahutama ning toetama Pakistani ruupiat kõrge inflatsiooni ja suurenenud impordi tingimustes.

Keskpanga hinnangul püsib inflatsioon 18 kuni 20 protsenti kuni järgmise aasta juunikuuni ning sama periood on majanduskasv kolm kuni neli protsenti, mis on allpool riiklikult eesmärgiks võetud viie protsendi majanduskasvu taset.

220 miljoni elanikuga Pakistanil on vähenenud välisvaluuta varud ning Pakistani valuuta ruupia on vähenenud väärtuses erakordselt madalale.

Välisvaluuta reservide taseme tõstmiseks võttis Pakistan Hiinalt 2,3 miljardi dollari suuruse laenu. Samuti on Islamabad kõnelustes Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF), et saada neilt 1,85 miljardi dollari suurune laen.

Pakistan sai IMF-lt 2019. aastal samuti suure, 6 miljardi dollari suuruse, laenu. Sellest laenust on välja makstud ainult pool, kuna Pakistan pole kokkulepitud eesmärke täitnud.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: