Singapur hukkas neljapäeval kaks meest narkokuriteo tõttu

Surmanuhtluse vastu protestivad aktivistid Kuala Lumpuris, Malaisias
Surmanuhtluse vastu protestivad aktivistid Kuala Lumpuris, Malaisias Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Vincent Thian, File

Singapur eiras inimõiguslaste palveid leevendada surmamõistetud meeste karistusi. Singapuris on äärmiselt ranged narkootikumidevastased seadused ning linnriigis on inimeste hukkamine karistuseks seaduslik, vahendab CNN.

Hukatud olid 48-aastane Singapuri kodanik Norasharee bin Gous ja 31-aastane Malaisia kodanik Kalwant Singh, teatas Singapuri vanglateenistus.

Veel kaks kuud tagasi toimus Singapuris vastuoluline hukkamine, kui poodi ülesse intellektipuudega Malaisia kodanik Nagaenthran K. Dharmalingam, keda samuti süüdistati narkokaubitsemises. Psühholoogid tuvastasid, et tema mõõdetav IQ oli vaid 69.

Käesoleval aastal on Singapuris võimude poolt hukatud neli inimest.

Singapuri võimud teatasid teisipäeval, et narkokaubitsemises süüdi mõistetud Norasharee ja Singh olid ammendanud õiguslikud viisid kohtuotsuse täideviimist edasi kaevata Singapuri kohtusüsteemis.

Mõlemad mehed on surmanuhtlust kuus aastat oodanud, samal ajal on inimõiguslased nõudnud nende suhtes leebemat karistust.

Mehed mõisteti ametlikult surma 2016. aastal.

Singhi valdusest leiti 60,15 grammi heroiini ja teda süüdistati veel 120,9 grammi edasimüügis. Norashareed süüdistati teise mehe mõjutamises 120,9 grammi heroiini edasimüümiseks.

Singapuri seaduste alusel määratakse üle 15 grammi heroiini omamise eest automaatselt surmanuhtlus, kuigi teatud juhtudel võidakse karistust leevendada.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: