Nädalavahetus tuleb vihmane

Foto: Siim Lõvi /ERR

Reedel sajab rohkem Lääne-ja Põhja-Eestis. Laupäeval tekib Rootsi kohal uus osatsüklon, mille mõjul sajab kõikjal Läänemere ümbruses laialdaselt hoovihma. Eesti põhiline sajuala jääb siis rohkem idapoolsetesse maakondadesse, kuid vihma tuleb ka Lääne-Eestis.

Ööl vastu reedet pilvisus tiheneb ja sajupilved liiguvad saartelt mandri lääne- ja keskosa kohale. Tuul on valdavalt läänekaarest kiirusega 3 kuni 8 meetrit sekundis ja õhutemperatuur on 9 kuni 16 kraadi.

Hommikul on taevas peamiselt pilves, Kagu-Eestis on ka selgimisi. Lääne-, Kesk- ja Põhja-Eestis sajab laialdaselt vihma. Mandril puhub nõrk muutliku suunaga tuul, Liivi lahel lõunakaare ja Lääne-Eesti saartel põhjakaare tuul puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Soojakraadid jäävad 14 ja 17 kraadi vahele.

Päeval pilved paiguti hajuvad, kuid endiselt sajab laialdaselt vihma. Tuul on peamiselt lõunakaarest, saartel ja läänerannikul põhjakaarest kiirusega 3 kuni 8 meetrit sekundis, rannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Temperatuurinäit on 17 kuni 24 kraadini.

Õhtul pilvkate veidi hõreneb, kuid kohati sajab veel hoovihma ning võib olla ka äikest. Mandril puhub nõrk muutliku suunaga tuul, Lääne-Eestis ja rannikul põhjakaare tuul 4 kuni 10 meetrit sekundis. Sooja tuleb 17 kuni 21 kraadi.

Vihmasajuste ilmadega ka jätkame – ei nädalavahetus ega uue nädala algus too kaasa suuri muutusi. Päevane temperatuur on samuti stabiilselt 20 kraadi ümbruses. Esmaspäevast võib vaid tuul puhanguti tugevamini puhuda.

Ilmateenistuse kuuprognoosi kohaselt peaks juuli keskpaigas meid taas ka kõrgrõhkkond rõõmustama.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: