Föderaalkohus mõistis George Floydi tapja 21 aastaks vangi

Derek Chauvin eelmisel aastal Minnesota kohtus.
Derek Chauvin eelmisel aastal Minnesota kohtus. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

USA föderaalkohus mõistis Minneapolise endise politseiniku Derek Chauvini 21 aastaks vangi George Floydi kodanikuõiguste rikkumise eest.

Minnesota osariigi kohus mõistis Chauvini juba aasta tagasi 22,5 aastaks vangi, süüdistatuna mõrvas ja ette kavatsemata tapmises.

Chauvin tunnistas end varem süüdi kodanikuõiguste rikkumises Floydi vahistamise ajal 25. mail 2020. Tol päeval surus politseinik oma põlve Floydi kaelale ja hoidis seda seal üheksa minutit ja 29 sekundit. Sel ajal ütles Floyd korduvalt, et ei saa hingata. Lahkamisel selgus, et tema süda jäi kinnihoidmise ajal seisma ning tegu oli tapmisega.

45-aastasele Chauvinile mõistetud föderaalkohtu karistust kohaldatakse samal ajal osariigi määratud karistusega ning ta viiakse osariigi vanglast föderaalvanglasse.

Afroameeriklasest Floydi surm vallandas 2020. aasta suvel USA-s ja ka mujal maailmas ulatuslikud meeleavaldused politsei jõhkruse ja süsteemse rassismi vastu.

Veel kolm Floydi vahistamispaigas olnud endist politseinikku mõisteti aasta alguses süüdi kodanikuõiguste äravõtmises.

Toimetaja: Kadri Põlendik

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: