Ülevaade: kuidas jaotuvad koalitsioonis riigikogu komisjoniesimeeste kohad

{{1657614360000 | amCalendar}}
Riigikogu
Riigikogu Autor/allikas: Patrik Tamm / ERR

Uue võimuliidu tekkega läheb ümberjagamisele ka suur osa riigikogu komisjonide esimeeste kohtadest. ERR teeb ülevaate, kuidas esimeeste kohad erakonniti jagunevad.

Reformierakond saab uue võimuleppe järgi kolm komisjoni esimehe kohta: kultuuri-, majandus- ja väliskomisjon. Nendest kahe, majandus- ja väliskomisjoni esimehe koht (vastavalt Kristen Michal ja Marko Mihkelson) on ka praegu reformierakondlaste käes.

Isamaa ja sotsiaaldemokraadid saavad mõlemad neli esimehe kohta. Isamaale läheb Euroopa Liidu asjade (praegu Reformierakond), keskkonna- (Reformerakond), maaelu- (Keskerakond) ja rahanduskomisjoni (ka praegu Isamaa) esimehe koht.

Sotsiaaldemokraadid saavad endale põhiseadus- (praegu Reformierakond), riigikaitse- (Keskerakond), sotsiaal- (Keskerakond) ja õiguskomisjoni (Keskerakond) esimehe koha

Kokku on riigikogus alatisi komisjone 11. Erikomisjone on parlamendis praegu neli: julgeolekuasutuste järelevalve, eesti keele õppe arengu, korruptsioonivastane ja riigieelarve kontrolli komisjon.

Julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni esimehe koht kuulu praegu Reformierakonnale (Jürgen Ligi) ning see jääb nii ka uues koalitsioonis. Eesti keele õppe arengu komisjoni juhib praegu keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin, kuid see esimehe koht läheb nüüd Reformierakonna kätte.

Kahe ülejäänud erikomisjoni juhi kohad kuuluvad opositsioonile. Korruptsioonivastast erikomisjoni juhib praegu sotsiaaldemokraat Riina Sikkut ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni isamaalane Urmas Reinsalu. Kuidas EKRE ja Keskerakond need kaks kohta omavahel ära jagavad, pole veel teada.

Toimetaja: Uku Toom, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: