Lätlased valmistuvad parlamendivalimisteks

Lätis toimuvad 1. oktoobril parlamendivalimised ning alates 13. juulist hakkab keskvalimiskomisjon vastu võtma erakondade nimekirju.

Nimekirjade esitamine kestab 13. juulist 2. augustini. Mõned parteid on juba oma nimekirjade üksikasjad avaldanud, vahendas LSM. 

Valimiskomisjoni juhi Kristine Berzina sõnul esitati neli aastat tagasi 16 nimekirja, tõenäoliselt sel aastal esitatakse 10 nimekirja. 

Hääletamise kord on sarnane nagu viimastel kohalikel valimistel. Esimest korda saab parlamendivalimistel kasutada passi asemel isikutunnistust (ID kaart). Samuti ei pea esitama enam spetsiaalset valijakaarti. Internetis hääletamist ei toimu, kuid toimub eelhääletamine. 

Järgmiste parlamendivalimiste raames valitakse 14. Läti parlamendi koosseis. Parlamenti valitakse 100 saadikut. Lätis on viis valimisringkonda.

Kandidaatide nimekirja võivad esitada kõik registreeritud erakonnad, mis on asutatud vähemalt üks aasta enne valimisi ja millel on vähemalt 500 liiget. 

Lätis on alates aprillist kasvanud kindla eelistuseta valijate ja valimistel mitte hääletamist kavatsejate osakaal. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: