Liinat vaidlustab oma vahistamise

Tõnis Liinat
Tõnis Liinat Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eelmisel nädalal kapo poolt kinni peetud ja kaheks kuuks vahi alla võetud Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat vaidlustab oma vahistamise, ütles ERR-ile tema advokaat Paul Keres.

Kerese sõnul valmistatakse praegu ringkonnakohtule kaebust ette, millal see üle antakse, pole veel teada.

Nädal tagasi tehtud kohtumääruse järgi jääb Liinat kaheks kuuks vahi alla.

Liinatile esitatud kahtlustuse sisu ei soovinud Keres veel kommenteerida, öeldes, et "see kõik on veel nii toores".

Kapo pidas möödunud esmaspäeval Liinati kinni kahtlustatuna altkäemaksu võtmises. Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Triinu Olevi sõnul kasutas Liinat kahtlustuse kohaselt linnaosavanemana ära oma ametiseisundit, et suunata otsuseid, mis puudutasid Pirita tänavate, haljasalade ja rannahoolduse hankeid ja lepinguid.

Lisaks Liinatile sai kahtlustuse veel kolm inimest: altkäemaksu andmises kahtlustatakse 51-aastast meest ning altkäemaksu andmises ja sellele kaasaaitamises 40-aastast meest. Altkäemaksu andmises, kindlustuskelmuses ja varalise kahju tekitamises kahtlustatakse 49-aastast meest.

Tallinna linnavalitsus teatas päev pärast Liinati vahistamist, et tema volitused Pirita linnaosavanemana on peatatud ning kohusetäitjana hakkab linnaosavanema ametit täitma Haabersti linnaosavanema asetäitjana töötanud Kaido Saarniit.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: