Hispaania kehtestab ajutise pangamaksu

Hispaania peaminister Pedro Sanchez kõnelemas Hispaania parlamendile
Hispaania peaminister Pedro Sanchez kõnelemas Hispaania parlamendile Autor/allikas: SCANPIx/Alberto Ortega/Contacto via ZUMA Press

Hispaania valitsus kavatseb kehtestada ajutised erakorralised maksud energiaettevõtetele ja pankadele, mis kehtiksid aastatel 2023–2024. Teate peale langes mõne Hispaania panga väärtus aktsiaturgudel, vahendab Reuters.

Peaminister Pedro Sanchez teatas Hispaania parlamendile, et erakorraline maks energiaettevõtetele peaks lisama sel ja järgmisel aastal Hispaania riigieelarvesse kaks miljardit eurot. Sarnane maks pankadele peaks lisama riigieelarvele 1,5 miljardit eurot.

Sancheze sõnul maksustatakse suurpankasid, kuna nad saavad juba praegu suuremat kasu oodatud intressimäärade kasvust.

Hispaania valitsus pole veel täpsustanud, kuidas uut maksu arvestama hakatakse, kuid see hakkab kehtima ettevõtetele, mille käive on üle ühe miljardi euro.

Valitsuse teate peale langesid aktsiaturgudel nii energiaettevõtete kui ka suurpankade aktsiad.

Sanchez teatas ka uuest 100 euro suurusest toetusest õppuritele, kes on vähemalt 16 aastat vanad. Samuti on kavas tagada teatud tingimustel tasuta ühistranspordi- ja rongireisid septembrist detsembrini.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: