Bloomberg: Itaalia vähendab edukalt oma sõltuvust Vene gaasist

Mario Draghi
Mario Draghi Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Stringer

Uudisteagentuuri Bloomberg teatel on Itaalia viimase viie kuu jooksul märkimisväärselt vähendanud Venemaalt pärit gaasitarneid. Itaalia jätkab aktiivselt alternatiivsete tarnijate otsimist.

Itaalia importis aasta alguses umbes 40 protsenti oma gaasivajadusest Venemaalt. Nüüd on see langenud 25 protsendini. Saksamaa impordib Venemaalt praegu umbes 35 protsenti oma gaasivajadusest, teatas Bloomberg. 

"Itaalia suudab paremini toime tulla kui Saksamaa, kes toetub ainult Venemaa impordile. Moskva jätkab tõenäoliselt gaasiga survestamise strateegiat, et tõsta selle hinda," ütles mõttekoja Ecco kliimanõunik Annalisa Perteghella. 

Itaalia valitsus töötab praegu selle nimel, et riik ei peaks järgmise aasta talvel maagaasi normeerima. Isegi siis, kui Venemaa peatab täielikult tarned. 

Itaalia peaminister Mario Draghi sõidab järgmisel nädalal Alžeeriasse, et arutada kahe riigi vaheliste sidemete suurendamist. 

"Valitsus tegi sõja alguses strateegilise otsuse otsida kiiresti alternatiivseid tarnijaid. Sõltuvusse jäämine polnud vastuvõetav, tegutsesime kiiresti," ütles Draghi.

Itaalia energiafirma Eni sõlmis Aafrika ja Põhja-Aafrika riikidega gaasiimpordi suurendamiseks uued lepingud. Alžeeriast pärit gaasivoog on umbes kaks korda suurem, kui Venemaalt pärit gaasivoog, teatas Bloomberg. 

"Itaalia on oma tarnete mitmekesistamise tõttu heas olukorras. Kuid, kui hoidlaid ei suudeta õigel ajal täita, siis on vaja normeerimist," ütles Perteghella. 

Rooma on juba eraldunud 33 miljardit dollarit, et kaitsta majapidamisi ja ettevõtjaid suuremate energiakulude eest. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: