Tartu maanteel saavad liiklejad kasutada uut teelõiku

Sinisega on märgitud uus teelõik, kuhu liiklus suunatakse.
Sinisega on märgitud uus teelõik, kuhu liiklus suunatakse. Autor/allikas: Tarktee.ee

Tallinna-Tartu maantee ehitusjärgus oleva Võõbu-Mäo teelõigul saavad liiklejad alates kolmapäevast kasutada uut kolmekilomeetrist lõiku Anna ja Kükita kohviku vahel.

"Tänasest muutub selline olukord, et avame kolm kilomeetrit uut teelõiku, alates Annast kuni Kükitani. Suuname liikluse vana tee pealt uuele lõigule," rääkis teed ehitava GRK Infra projektijuht Rait Kärner.

Uus lõik on vanaga pea ühe pikkune. "Nad ikkagi kulgevad suhteliselt paralleelselt," sõnas ta.

Kärneri sõnul on endiselt võimalik, et ehitusaeg pikeneb Ukraina sõjast tingitud materjalide kallinemise ja tarneraskuste tõttu. "Eks me oleme pingutusi teinud, et seda valmis jõuda. Täna midagi ümber lükata või kinnitada on vara," sõnas ta.

"Jätkuvad asfalteerimistööd, haljastustööd, kivitööd," kirjeldas Kärner. "Täna on tähtaeg novembri lõpu poole, sinna me seda sihime."

Uue neljarajalise tee lõplikul valmimisel saab olema kõrgeim lubatud kiirus 120 kilomeetrit tunnis, tööde teostamise ajal on kiirus piiratud 70 kilomeetrile tunnis.

Liiklusmuudatustega saab tutvuda Transpordiameti liiklusinfo rakenduses Tark Tee.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: