Saarte rannikule jõudnud reostuse analüüsi vastused võivad selguda reedel

Endiselt on teadmata, mis aine uhtus meri sel nädalal Hiiumaa ja Saaremaa rannikule, laborianalüüsi vastused võivad selguda reedel.

Hiiumaal Kõpu poolsaare põhjarannikul paarikümne kilomeetri ulatuses ning vähesel määral ka Kõpu lõunarannikul ja Saaremaal Onni rannas leitud kleepuvate hallikate klompide laborianalüüsi vastust loodetakse keskkonnaameti avalike suhete peaspetsialisti Liivi Reinholdi sõnul reedeks.

Kuna Saaremaal oli reostus vaid paarisajal meetril, siis seal peaks keskkonnaamet koos päästjatega reostuse neljapäeval kokku koguma, ütles Reinhold.

Hiiumaa puhul otsustatakse edasised sammud koos omavalitsusega peale ainetükkide analüüsi vastust.

Keskkonnaameti järelevalveosakonna Hiiumaa büroo juhtivinspektor Johan Kähi sõnul soovitab amet laste ja loomadega selles piirkonnas mitte liikuda.

"Ta võib kleepuda lastele jalgade ja käte külge, kui nad neid katsuvad. Tuleks nendest kohtadest, kus neid näha, eemale hoida nii kaua kuni selgub vastus, millega tegemist on ja kas ta on ohtlik inimestele, loomadele või keskkonnale," ütles

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: