Nädalavahetus tuleb võrdlemisi jahe ja sajuhoogudega

Foto: Siim Lõvi /ERR

Nädalavahetus tuleb võrdlemisi jahe ja sajuhoogudega, laupäeval on oodata hoovihma ja äikest, sooja on kuni 19 kraadi.

Põhja-Euroopat kattev madalrõhuala koondab homseks oma keskme Botnia lahelt Skandinaavia põhjaosa kohale ning Eesti jääb selle kaugesse lõunaserva. Öösel saabuvad merelt vihmahood ja liiguvad üle maa ida suunas. Päeva jooksul jääb sadu lääne poolt harvemaks ning päikestki on piisavalt.

Pühapäeval sarnane muster kordub. Mõõdukas läänevool kannab juurde jahedust ning päevamaksimumid jäävad 20 kraadistmadalamale.

Öö vastu laupäeva on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega. Kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis. Sooja on 7 kuni 12, rannikul kuni 15 kraadi.

Hommik on Lääne-Eestis kohati vihmahoogudega. Tuul puhub läänekaarest 5 kuni 11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 11 kuni 15 kraadi.

Päev on vahelduva pilvisusega. Mitmel pool sajab hoovihma ning võib äikest olla. Puhub edela- ja lääne-, saartel ka loodetuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Sooja on 15 kuni 19 kraadi.

Laupäeva õhtul on sajuhooge sisealadel vaid kohati, loode poolt läheneb uus tihedam sadu. Tuul puhub läänest ja loodest 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 14 kuni 17 kraadi.

Pühapäeva öösel levivad vihmahood loodest kagu suunas, kuivemaks läheb ilm samuti loodest kagu suunas, aga pärastlõunasel ajal. Tuul on puhanguline, öösel on sooja 6 kraadist sisemaal 15 kraadini rannikul, päeval 15-18 kraadi.

Esmaspäev tuleb vaid üksikute sajuhoogudega ning rahulikuma tuulega. Järgnevad päevad toovad sajuhooge ja ka tuult rohkem. Sooja on mõõdukalt: öösel 6-12, rannikul kuni 15 kraadi, päevamaksimumid kerkivad 20 kraadi lähedale, sajupilvede all jäävad madalamale.     

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: