Riigikogu koguneb erakorralisele istungjärgule ka teisipäeval

Riigikogu
Riigikogu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu esimees Jüri Ratas kutsus riigikogu 22 liikme ettepanekul kokku erakorralise istungjärgu ka teisipäevaks.

Erakorraline istungjärk algab Toompea lossi istungisaalis teisipäeval kell 9. Istungjärgu päevakorras on riigikogu aseesimeeste erakorraline valimine, mille tingis Riigikogu esimese aseesimehe, uue valitsuse kaitseministri kandidaadiks esitatud Hanno Pevkuri tagasiastumine.

Samuti on teisipäevase istungjärgu päevakorras 12 eelnõu kolmas lugemine. Päevakorra kohaselt tulevad kolmandale lugemisele maagaasiseaduse, hädaolukorra seaduse ja konkurentsiseaduse muutmise seaduse eelnõu, riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu, kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, rahvastikuregistri seaduse muutmise seaduse eelnõu, riigipiiri seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, küberturvalisuse seaduse, avaliku teabe seaduse ja Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu, vabariigi valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (kaitseinvesteeringute keskuse ümberkorraldamine valitsusasutuseks), etendusasutuse seaduse ja rahvusooperi seaduse muutmise seaduse eelnõu, karistusregistri seaduse, karistusseadustiku ja lastekaitse seaduse muutmise seaduse eelnõu, vangistusseaduse ja kriminaalhooldusseaduse muutmise seaduse eelnõu, korrakaitseseaduse, lastekaitseseaduse ja narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seaduse muutmise seaduse eelnõu ning vabariigi valitsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Riigikogu pidas juba reedel kaks erakorralist istungjärku, et kuulata ära peaministri poliitiline avaldus, anda peaministrikandidaat Kaja Kallasele valitsuse moodustamiseks volitused ning võtta vastu üks seadus.

Kolmas erakorraline istungjärk algab esmaspäeval kell 15. Selle istungjärgu päevakorras on valitsuse ametivanne ning valitsuse algatatud laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse ning meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu kolmas lugemine.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: