Bulgaaria asus Põhja-Makedoonia Euroopa Liiduga liitumist toetama

Bulgaaria ja Põhja-Makedoonia allkirjastasid pühapäeval protokolli, millega bulgaarlased toetavad Põhja-Makedoonia Euroopa Liiduga liitumist.

Seni oli Bulgaaria Põhja-Makedoonia püüdlusi takistanud, sest kahe riigi vahel on olnud vaidlusi ajaloo ja keele päritolu üle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Protokolli alusel peavad nad edaspidi läbirääkimisi, et hoida heanaaberlikke suhteid.

Laupäeval kiitis Põhja-Makedoonia parlament heaks otsuse, millega sätestatakse riigi põhiseaduses kohaliku Bulgaaria vähemuse õigused.

Euroopa Komisjoni hinnangul võivad nii Põhja-Makedoonia kui ka Albaania alustada Euroopa Liiduga liitumise läbirääkimisi juba järgmisel nädalal.

Bulgaaria välisminister Teodora Genchovska ütles, et Bulgaaria on riik, mis toetab tugevalt Põhja-Makedoonia ja Albaania liitumist Euroopa Liiduga.

"Siit alates soovime neile palju edu teel, mida nad tahtsid juba mõnda aega ette võtta. Loodan, et ühise pingutuse ja toetusega suudavad nad jõuda sinna, kuhu Põhja-Makedoonia inimesed tahavad jõuda. Konkreetsemalt Euroopa Liidu
liikmeks astumiseni. Palju õnne," ütles Genchovska.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: