Baerbock: kliimakriis on kõige suurem julgeolekuoht

Annalena Baerbock
Annalena Baerbock Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/CHRISTIAN MANG

Saksamaa välisminister Annalena Baerbock hoiatas kliimakriisist tingitud tagajärgede eest ja ütles, et see kriis kujutab inimeste turvalisusele kõige suuremat ohtu.

Baerbock kutsus lääneriike üles suurendama jõupingutusi, et võidelda inimtegevusest tingitud globaalse soojenemise vastu. 

"Kliimakriis on praegu kõigi jaoks suurim julgeolekuprobleem. Kliimakriisi ei peata ükski piir. Seepärast ei tohiks ka selle vastane võitlus peatuda ühelgi piiril. Selle sajandi eesmärk on suuta ohjeldada suurimat julgeolekuohtu üheskoos," ütles Baerbock. 

Baerbock esines rahvusvahelisel Petersbergi kliimafoorumil, kus viitas oma kõnes Euroopa viimastele laastavatele metsatulekahjudele. Baerbocki sõnul ei tee Berliin keskkonna kaitsmises mitte mingeid kompromisse. 

"Saksamaa peab taaskäivitama söeküttel töötavad elektrijaamad, aga teeme seda ainult lühikeseks ajaks. See ei tähenda, et loobume oma eesmärkidest," ütles Baerbock. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: