Ühendasutus: Järvani ministriks asumine huvide konflikti kaasa ei too

Kristjan Järvan andis esmaspäeval riigikogu ees ametivande.
Kristjan Järvan andis esmaspäeval riigikogu ees ametivande. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Septembris asub EAS-i ja Kredexi ühendasutuse juhatuse liikmena ametisse Aare Järvan, kelle poeg Kristjan Järvan asus esmaspäeval ametisse asutuse üle valitseva ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrina. Asutuse hinnangul pole selle juhtimisel huvide konflikti põhjust karta.

"Leping Aare Järvaniga sõlmiti 11. juulil ehk siis enne, kui said paika uue valitsuse ministrid. Seega on tegemist tõepoolest järjekordse näitega, kui väike Eesti on, kuid sisulist seost seal ei ole," ütles EAS-i ja Kredexi ühendasutuse kommunikatsioonispetsialist Egert Puhm.

Isamaa avalikustas oma ministrikandidaadid, sh ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministriks saava Kristjan Järvani nime 14. juulil.

Puhm märkis, et ministri ja ministeeriumi alla kuuluva sihtasutuse juhatuse liikme vahel on mitu juhtimiskihti ehk nõukogu ja juhatuse esimees. "Seega otsest alluvussuhet või kokkupuudet ministril allasutuse juhatuse liikmega ei ole."

"Mis laiemalt huvide konflikti puutub, siis meie sihtasutuses kehtib põhimõte, et iga otsuse puhul peab otsuse tegija veenduma, et tal ei ole huvide konflikti konkreetses otsuses – olgu see toetuse otsus, laen või midagi muud. Sellisel juhul tuleb ennast otsustamisest taandada ja see on tavapärane praktika," kirjeldas Puhm.

Varem pikalt rahandusministeeriumi kantslerina töötanud Aare Järvan asub sihtasutuse finantsteenuste eest vastutavaks juhatuse liikmeks tänavu 12. septembril.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: