Lääne naftafirmad sõlmisid Alžeeriaga energiatehingu

Nafta pumpamine.
Nafta pumpamine. Autor/allikas: EBU/ERR

Lääneriikide naftafirmad Total, Eni ja Occidental sõlmisid Alžeeriaga tehingu ja hakkavad arendama Berkine nafta- ja gaasivälja. Läänefirmad tunnevad üha suuremat huvi Alžeeria energiaressursside vastu, kuna vähendavad äritegevust Venemaal.

Teisipäeval allkirjastatud tehing võib aidata Alžeerial suurendada gaasitarneid Euroopasse, teatas Bloomberg. 

"Partnerid uurivad võimalust arendada gaasiressursse, suurendades sellega ekspordipotentsiaali Euroopasse," teatas Total. 

Itaalia peaminister Mario Draghi külastas esmaspäeval Alžeeriat ja kohtus president Abdelmadjid Tebbounega. Itaalia proovib vähendada sõltuvust Vene gaasist. 

Draghi sõnul hakkab Alžeeria riiklik energiaettevõte Sonatrach tarnima Itaaliale täiendavalt neli miljardit kuupmeetrit gaasi. See lepiti kokku juba aprillis. Pole veel selge, millal Alžeeria oma tarneid suurendab. 

Itaalia importis aasta alguses umbes 40 protsenti oma gaasivajadusest Venemaalt. Nüüd on see langenud 25 protsendini. Saksamaa impordib Venemaalt praegu umbes 35 protsenti oma gaasivajadusest, teatas Bloomberg.

Venemaa sõjaline tegevus hoiab nafta hinda järjepidevalt kõrgel. Rahvusvahelise energia võrdlusaluse Brenti toornafta hind on umbes 107 dollarit barreli kohta.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: