Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis aastaga kolmandiku

Lihatööstus
Lihatööstus Autor/allikas: Riigikantselei

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu juunis võrreldes maiga 2,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta juuniga 33,3 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit aastases võrdluses eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, toiduainete ning metalltoodete tootmises. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 24,9 protsenti, sealhulgas toiduainete tootmises 23,8 protsenti, lisas Šokman.

Võrreldes maiga mõjutas indeksit enam hinnatõus elektroonikaseadmete, toiduainete ja metalltoodete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus kütteõlide tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas juunis võrreldes maiga 3,5 protsenti. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, kemikaalide ja keemiatoodete ning farmaatsiatoodete ja ravimpreparaatide hinnad. Võrreldes 2021. aasta juuniga suurenes ekspordihinnaindeks 29,2 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas juunis võrreldes eelneva kuuga 2,4 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergial, kemikaalidel ja keemiatoodetel ning naftasaadustel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 29,7 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: