Venemaal kasvas järsult kelkude ja muude talvekaupade müük

Katkised kelgud
Katkised kelgud Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Venemaa suurima veebikaubamaja Wildberries teatel on suve algul järsult kasvanud talvespordivahendite, kunstkuuskede ja lumekoristustehnika müük.

Ettevõtte andmeil suurenes kunstkuuskede ja -nulgude müük perioodil 17. juunist kuni 17. juulini rahalises mahus mõõdetuna aastases võrdluses ligi neli korda, kasukate müük suurenes ligi kaks korda, talvejalatsite müük 58 protsenti.

Mäesuuskade, lumelaudade ja nendega kaasneva varustuse müük suurenes pea kaks korda, kelkude müük ligi viis korda, uiskude müük ligi kolm korda, rooliga kelkude müük suurenes 1,8 korda, lumekoristustehnikat müüdi 11 korda rohkem.

Wildberries oletab, et suvekuudele mitteomane nõudluse kasv võib olla seotud väljamüükidega, kuna kaupmehed soovivad oma laod vanast kaubast tühjaks müüa ja pakuvad maksimaalseid allahindlusi.

Lisaks võib järsult kasvanud müügi taga olla ka see, et tavaostjad ning professionaalsed allahindluste otsijad kasutavad ära alanud odavmüükide võimalusi.

Venemaale Ukraina ründamise järel kehtestatud lääne sanktsioonid on põhjustanud ka varem ostupaanikat ning tekitanud ka kaubapuudust.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: