Pärnus said kokku 70 aastat tagasi Koidula kooli lõpetanud vilistlased

Pärnus korraldasid klassikokkutuleku need Koidula kooli vilistlased, kes lõpetasid kooli 70 aastat tagasi, 1952. aastal. Sel ajal õppisid tüdrukud ja poisid eraldi, tüdrukud hommikuses ja poisid õhtuses vahetuses.

Kokku oli 1952. aastal Pärnu Lydia Koidula nimelise 2. keskkooli lõpetanuid ligi 100, kaks paralleelklassi tüdrukuid ja kaks poisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokkutulekuid on korraldatud regulaarselt, aga aeg teeb oma töö ja osavõtjaid jääb aasta-aastalt vähemaks. Sel korral oli kohal 13 inimest.

Kokkutuleku programm on läbi aastate olnud peaaegu muutumatu: süüakse koos lõunat, tehakse ühispilt ja käiakse kunagise koolimaja juures.

Kuigi poisid õppisid seal ajal tüdrukutest eraldi, oldi poistega kaudselt pinginaabrid ja teati, kes õhtul samas pingis istub.

"Alguses oli niisama huvitav, aga siis hakkas juba tekkima kirjavahetus. Sisemine üksteise tutvustamine. Siis hakkasime koos väljas käima, kool korraldas meile tantsukursused. Tüdrukud oli atsakamad, poisid olid matsakamad, tallasid varvaste peal, aga ometigi omad poisid. Kool võimaldas meil ka tantsukursuste ajal kooli saali kasutada. Ja sealt sigines niisugune omavanuste tüdrukute ja poiste omavaheline suhtlemine. Oli põhjust õhtuti väljas käia, hakkasime muuli armastama, muuli lõpus lõket tegema. Kõik need suhted olid väga sõbralikud, väga ilusad ja ausad," rääkis Koidula-kooli vilistlane Evi Margna.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: