Julgeolekuprobleemid segavad Pariisi olümpia avatseremoonia planeerimist

2024. aasta Pariisi olümpiamängude avatseremoonia visuaal
2024. aasta Pariisi olümpiamängude avatseremoonia visuaal Autor/allikas: Paris 2024/Twitter

Ajaleht The Times kirjutab, kuidas president Emmanuel Macron tahab korraldada suurejoonelist Pariisi olümpiamängude avatseremooniat. Tseremoonia planeerimist segavad aga kiirenev inflatsioon ja julgeolekuprobleemid.

2024. aasta Pariisi olümpiamängude tseremoonial peaks 162 paati vedama sportlasi ja ametnikke läbi Pariisi kesklinna. Seda jälgiks  Seine'i jõe kaldal 600 000 inimest, vahendas The Times

Politsei hinnangul on tseremoonia turvamiseks vaja tuhandeid korrakaitsjaid. "Me pole selleks üldse valmis. Kui toimub droonirünnak, siis me ei tea, kuidas selle vastu võidelda. Probleemiks on kuue kilomeetri suurune ala, kus on palju rahvast," ütles üks julgeolekuametnik ajalehele The Times. 

Macron vahetas eelmisel nädalal välja Pariisi politseiülema. Uueks juhiks sai endine riiklik luurekoordinaator Laurent Nunez. "Teist saab olümpiamängude eest vastutav politseiprefekt ja kogu jõud peab olema sellele suunatud," ütles siseminister Gerald Darmanin Nunezile.

Audiitorite sõnul tuleb kulude kasvu kontrolli all hoidmiseks teha julgeid otsuseid. "Eelarve osas on kõik väga pingeline," ütles üks ametnik. 

Macron juhatas pühapäeval ministrite koosolekut, et hoogustada avamistseremoonia ettevalmistusi. 

Koosolekul ei osalenud aga Pariisi linnapea Anne Hidalgo ja Pariisi piirkonna juht Valerie Pecresse. Mõlemad kandideerisid viimastel presidendivalimistel. Mõlemad kritiseerisid Macroni tegevust olümpiamängude korraldamisel.

"Macron üritab mängude üle saada absoluutset kontrolli," kurtis üks Hidalgo meeskonna liige. 

Macron tahab 2024. aastal taasavada ka Notre Dame'i katedraali. Katedraali taastamist juhtiv ametnik tunnistas, et tähtajast kinnipidamine on keeruline. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: