Transpordiamet taotleb investeeringuteks kolmandiku võrra rohkem raha

Kaido Padar
Kaido Padar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Transpordiameti endine juht Kaido Padar ütles usutluses Eesti Päevalehele (EPL), et amet taotleb uue aasta riigieelarvest investeeringuteks 240 miljonit eurot, mis on kolmandiku võrra suurem summa kui eelmisel aastal.

"Esitasime uude eelarvesse 60 miljonit eurot suurema investeeringute mahu, kui on riigi eelmise aasta eelarvestrateegias. Panime sinna sisse selle aasta tegemata objektid, kolm suuremat objekti, pluss projektide kallinemise. Kokku taotlesime teede investeeringuteks umbes 240 miljonit eurot," rääkis Padar Eesti Päevalehele.

Tema sõnul oleneb see, kui palju raha teede ehitamiseks eraldatakse, poliitilisest tahtest.

"Ma arvan, et augustiks-septembriks on selge, mis saab teede ehitusest. Selguvad järgmise aasta investeeringute summad. Seal võib olla katastroof," tõdes Padar.

Juunis transpordiameti peadirektor kohalt lahkumisest teatanud Padar, kes peagi alustab Tallinna Linnatranspordi AS-i juhina, nimetas oma saavutustena, et kui Eestis on välja ehitamata 320 kilomeetrit põhimaanteid, siis nüüdseks on neile 210 kilomeetri ulatuses projektid valmimas. Lisaks on tema ajal sõlmitud esimene ehitusleping ettevõtjaga selliselt, et see sisaldab ka ehitushinnaindeksit, mis peab tagama, et riigiga lepingu sõlminud firmad kiire hinnatõusu tõttu pankrotti ei lähe.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: