Põhja-Pärnumaa volikogu valis vallavanemaks Aivar Mäe

{{1658917680000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Põhja-Pärnumaa volikogu valis kolmapäevasel istungil vallavanemaks Aivar Mäe. Mäe palgaks määrati 3500 eurot.

Valimisliidu Meie Vald kandidaadina üles seatud Mäe ütles volikogule peetud kõnes, et vald peab olema hea partner riigile ning looma tingimused ettevõtluse toetamiseks ning panustama rohkem haridusse. Samuti märkis ta, et oluline on panustamine kultuurielu arendamisse vallas.

Valimisliit Inimeste Eest esitas vallavanema kandidaadiks volikogu liikme Eva Kruuse.

Põhja-Pärnumaa 21-liikmelisest vallavolikogust andis Mäe poolt hääle 15 volinikku ning Kruuse poolt viis volikogu liiget.

Mäe ütles "Aktuaalsele kaamerale", et elab valdavalt Põhja-Pärnumaal, ent valla muredega ta veel kursis pole ja alustab seega tühjalt lehelt. Kõiki probleeme teadnuna poleks ta ehk kandideerinudki.

"Tänasel kriisiajal, kus üks kriis ajab teist taga, on see tegelikult väljakutse ja kui sellest eluga välja tulla, siis on suur asi ära tehtud," ütles ta.

Mäe sõnul ei oleks ta ise end vallavanema kandidaadiks pakkunud. "Kui mulle seda pakkuma tuldi, siis ma ütlesin ei ja teist korda ma ütlesin veel suurema ei. Ja kolmandat korda, kui uuesti pakuti, siis hakkasin uurima seda vallaelu ja tekkisid ideed ja tekkisid mõtted ja mõtlesin, et miks mitte. Aga see on täiesti uus valdkond, milles ma ei ole kunagi tegev olnud. Nii et väljakutse on ta igal juhul ja mitte väike," rääkis ta.

Põhja-Pärnumaa endine vallavanem Rein Kontus lahkus ametist juuni keskel, kui volikogu talle umbusaldust avaldas. Sellest ajast täitis vallavanema kohustusi abivallavanem Tarvi Tasane.

Endine rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe lahkus tunamullu ametist peale seda, kui rahvusooperi töötajad süüdistasid teda seksuaalses ahistamises. Mäe teatas tagasiastumisest peale usaldusisiku koostatud raporti ettekannet Estonia nõukogule. Politsei tegi juhtumis Mäele 400-eurose trahvi, mille kohus hiljem tühistas.

Peale Estoniast lahkumist tegutses ta Viimsi Halduse projektijuhina ja nõustas kohaliku uue kultuurikeskuse rajamist.

Volikogu määras vallavanema töötasuks 3500 eurot, varem oli vallavanema töötasu Põhja-Pärnumaa vallas 3200 eurot.

Toimetaja: Barbara Oja, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: