Venemaa kutsus välja Läti suursaadiku

Läti lipp.
Läti lipp. Autor/allikas: ERR

Venemaa kutsus välja Läti suursaadiku Moskvas Dace Rutka, kuna Läti nõuab Vene kodanikelt piiril Venemaa sõda hukkamõistva dokumendi allkirjastamist.

Venemaa välisministeeriumi esindaja Ivan Netšajev nimetas seda ennekuulmatuks ja provokatiivseks, et isegi ühissõidukis reisijatelt nõutakse sellise dokumendi allkirjatamist, vastasel juhul nad riiki ei pääse.

Läti teatel on alates sõja algusest piirilt tagasi saadetud 62 inimest, kes julgeolekuteenistuse hinnangul võiksid Läti julgeolekut ohustada.

Vastuseks Läti ringhäälingu küsimusele teatas julgeolekuteenistus, et agressorriigist Venemaalt või nende liitlasriigist Valgevenest saabuvate välismaalaste puhul tehakse piiril põhjalikum kontroll, et välja selgitada isikud, kes toetavad Venemaa sõda Ukraina vastu ja võivad ohtu seada Läti julgeoleku.

Läti välisministri Edgars Rinkēvičsi sõnul tegutseb Läti vastavalt seadustele ning pole mingit mõtet protestida selle vastu, mida Läti omaenda territooriumil teeb või ei tee. Rinkēvičs kinnitas, et Läti tegutseb ka edaspidi oma julgeolekuhuvidest lähtudes.

Toimetaja: Kai Vare, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: