Kristian Jaani asus tööle siseministeeriumi nõunikuna

Kristian Jaani
Kristian Jaani Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Endine siseminister ja politseiprefekt Kristian Jaani hakkab nõustama siseministeeriumit laia riigikaitse ja kriisideks valmisoleku teemal.

Jaani esimene tööpäev uues ametis oli esmaspäeval.

"Euroopas on alates Ukraina sõja algusest ärevad ajad. Siseministeeriumis töötame selle nimel, et suurendada kriisideks valmisolekut ja panustada senisest veelgi rohkem laia riigikaitsesse. Seetõttu on meil eriliselt hea meel, et väga suure politseitöö ja kriisijuhtimise kogemusega endine siseminister Kristian Jaani võttis vastu kutse tulla kriisideks valmisoleku teemat koos siseministeeriumi meeskonnaga arendama," teatas ministeerium esmaspäeval sotsiaalmeedias.

Peale valitsuse lagunemist juunis teatas Jaani, et lahkub poliitikast sooviga jätkata "vahetut ning aktiivset tööd siseturvalisuse valdkonnas".

Kuna kõrged politsei- või siseturvalisuse juhid ei tohi olla erakonna liikmed ja Jaani rihtis enda sõnul töökohta avalikus sektoris, siis astus ta juunis välja ka Keskerakonnast. 

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: