Uber teatas esimest korda positiivsest rahavoost

Uberi logo New Yorgi börsil
Uberi logo New Yorgi börsil Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Andrew Kelly

Sõidujagamisettevõte Uber kulutas 25 miljardit dollarit, et kiirelt üleilmselt laieneda. Eelmine kvartal oli esimene kord 13 aasta jooksul, mil ettevõtte saavutas positiivse rahavoo, vahendab Financial Times.

Uber teatas, et eelmine kvartal oli ettevõttel esimest korda positiivne rahavoog. Uber asutati 13 aastat tagasi ja alates ettevõtte asutamisest on kulutatud 25 miljardit dollarit eesmärgiga kiirelt hõivata võimalikult suur turuosa võimalikult paljudes riikides.

Ettevõte teatas, et käesoleva aasta teises kvartalis teenis Uber 382 miljonit dollarit. Sõidujagamisteenus tugines siiani investorite rahal, et konkureerida hinnas üleilmselt taksodega.

Uberi välja öeldud summa on üle kolme korra suurem kui algselt prognoositud 109 miljonit dollarit, mida hindas tõenäoliseks S&P Capital IQ. Siinkohal mõeldakse vaba raha voo all teenuse pakkumisest teenitud raha, millest arvestatakse maha investeeringud kapitali.

Uberi finantsjuhi Nelson Chai teatel on ettevõtte jaoks tegemist uue faasiga ning selle käigus maksimeeritakse aktsionäride teenitud tulu pikas plaanis.

Teate peale tõusis Uberi aktsia turueelses kauplemises 10 protsenti.

Ettevõte teatas varem, et püüab 2022. aasta lõpuks kulud kontrolli alla saada ning jõuda positiivse rahavooni 2022. aasta lõpuks. Kulude kärpimise osana vähendati rahalisi stiimuleid autojuhtidele ja aeglustati töötajate palkamist.

Uberi kahjum eelmine kvartal oli siiski 2,6 miljardit dollarit, millest 1,7 miljardit on seostatav kehvade investeeringutega. Ka kahjum oli suurem kui Wall Streeti analüütikud eeldasid.

Ettevõtte käive oli kokku 8,1 miljardit dollarit, mis on 105 protsenti suurem kui eelmine aasta. Analüütikud prognoosisid Uberi käibeks varem 7,37 miljardit dollarit.

Aasta teises kvartalis tehti Uberi kaudu 1,87 miljardit reisi, mis on 24 protsenti kõrgem kui sama näitaja eelmine aasta. Uberi äpi kasutajate arv kasvas võrrelduna eelmise kvartaliga 122 miljonit ehk kuus protsenti.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: