Moskva lähistel põleb internetipoe hiigelladu

{{1659527820000 | amCalendar}}
Veebikaubamaja lOzon aohoone põleng Moskva oblastis.
Veebikaubamaja lOzon aohoone põleng Moskva oblastis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Moskva lähistel süttis Venemaa suuruselt viienda veebikaubamaja ladu, tulest on haaratud 50 000 ruutmeetrit. Põlengus sai viga vähemalt 11 inimest.

Kui põlengu alguses teatati 20 000 ruutmeetri süttimisest, siis hiljem täpsustas Vene eriolukordade ministeerium, et tuli on haaranud 35 000 ruutmeetrit ning veel hiljem räägiti juba 50 000 ruutmeetrist.

Hoonest lahkus põlengu puhkedes üle tuhande seal töötanud inimese. Interfaxi andmeil on vähemalt 11 inimest viga saanud, neist kaks viid haiglasse keskmise raskusastmega vigastustega, ülejäänud lubati kodusele ravile.

Võimud omistasid põlengule kolmanda raskuskategooria, seda saabus kustutama seitse tuletõrjemeeskonda, mille koosseisus on 22 inimest. Samuti kaasati kustutustöödesse kaks eriolukordade ministeeriumi tuletõrjekopterit Ka-32. Hiljem pandi valmisolekusse ka kopter Mi-8.

Ministeeriumi teatel raskendab põlengu kustutamist hoone konstruktiivne eripära ja kuum ilm. "Katuse sissevarisemise tõttu pääses hoonesse hetkega suur kogus hapnikku, mistõttu sai tuli veelgi laiemalt levida," öeldi teates.

Tulekahju põhjuste selgitamiseks algatas prokuratuur uurimise.

Veebikaubamaja Ozon on käibelt viies internetipood Venemaal, selle eelmise aasta müügitulu oli 1,5 miljardit dollarit.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, Lenta.ru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: