Adveni Tallinna kliendid liidetakse Utilitase kaugkütte võrgupiirkonnaga

Alates 1. oktoobrist liituvad Adveni Tallinnas asuvate võrgupiirkondade kaugküttekliendid Utilitase võrgupiirkonnaga, kuna maagaasi kõrge maksumus on eri võrgupiirkondades kaasa toonud suure erinevuse kaugküttehindades.

Utilitase kaugkütte soojuse tootmiseks kasutatakse peamiselt biomassi, heitsoojust ja tippude katmiseks maagaasi, Adveni hallatavad katlamajad põhinevad praegu vaid maagaasil.

Praegu haldavad Utilitas ja Adven Tallinnas nelja kaugkütte võrgupiirkonda, mis teenindavad enamikku pealinna kaugkütteklientidest. Utilitas tegeleb hetkel eesseisva kütteperioodi jaoks kütuste varumisega ning on esitanud keskkonnaametile taotluse kasutada Tallinnas ajutiselt ka kodumaist põlevkiviõli. Soojuse hind tuleneb kütuste hinnast ning tõenäoliselt aitab põlevkiviõli kasutuselevõtt tasandada maagaasi hinda.

"Energiakriisi olukorras peame leidma kiireid lahendusi, kuidas tagada üheaegselt nii toimepidevus kui ka tarbijatele jõukohane soojuse hind," selgitas AS Utilitas Tallinn juhatuse esimees Robert Kitt.

2/3 Utilitase klientide tarbitavast soojusest toodetakse Tallinnas taastuvatest energiaallikatest ja maagaasi kasutatakse ainult külmadel aegadel, seega oli Utilitase soojuse hind möödunud kütteperioodil võrreldes maagaasist energiat tootvatest ettevõtetest enam kui kaks korda madalam, selgitas Kitt.

Tallinna võrgupiirkonnas varustab Utilitas soojusega 4200 hoonet. Mahult moodustab Adveni klientide aastane soojuse tarbimine umbes kaks protsenti Utilitase Tallinna võrgupiirkonna klientide tarbimisest. Liitumine Utilitasega hõlmab 251 hoonet Adveni võrgupiirkondades Nõmmel, Põhja-Tallinnas, Kesklinnas ja Pirital.

Toimetaja: Renate Tolmats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: