Ehituspoodide kliendid ootavad suvekuudel kauba kättesaamist nädalaid

Bauhof.
Bauhof. Autor/allikas: Urmas Luik/Pärnu Postimees/Eesti Meedia/Scanpix

Eesti ehituspoodide tarneajad ületavad suvekuudel tihti klientidele lubatut, tellimuste kohaletoimetamist tuleb oodata vahel mitmeid nädalaid.

Ehituskaupluste kliendid kurdavad, et pärast e-poes ostu eest tasumist tuleb kaupa oodata nädalaid, rohkem kui esialgu poodide poolt lubatud.

Eesti kolme suure kliendibaasiga ehituspoodide K-rauta, Bauhausi ja Bauhofi kodulehtedel seisab, et kauba tarneaeg sõltub valitud kohaletoimetamise viisist. Reeglina peaks see jääma ühe nädala sisse.

Bauhofi turundusdirektor Kristina Vais ütles ERR-ile, et juunis ja juulis oli klientide tellimuste hüppeline kasv, suvehooaja kaupade suure nõudluse pärast.

Suve alguses, kui tellimusi oli palju ja koormus kõrge, esines probleeme tellimuste komplekteerimisel, nentis Vais. "Tekkisid meist mittesõltuvad asjaolud nagu näiteks kaupade tarnetõrked," sõnas ta.

Probleemid ei olnud ainult kauba tarnete tõrgetega, vaid ka töötajaid oli kiirel ajal liiga vähe.

Samal ajal käis ka uue e-poe platvormi arendus, et e-poe keskkond oleks kliendile senisest veebilehest mugavam. Uue versiooni avalikustamiselt ilmnesid esimestel päevadel mitmeid tehnilisi tõrkeid. "Need oleme tänase seisuga suutnud tuvastada ja edukalt lahendanud," sõnas turundusdirektor.

Bauhof oli tõrgete perioodil lubanud klientide tarneajaks umbes kaks nädalat. Asjakohane info ja kaupluse poolne vabandus klientide ees oli kajastatud poe kodulehel.

Vals kinnitas, et 90 protsenti klientidest saavad tellitud ostu õigeaegselt kätte.

Tarne hilinemist põhjendas Vais ka kauba laoseisu vahega. "Süsteem ei luba tooteid tellida juhtudel kui soovitud kättesaamise koha kaupluse laoarvestuses on toote laoseis negatiivne, kuigi toode ise on füüsiliselt kaupluses saadaval," ütles ta.

Oluliste viivituste korral tehakse kokkulepe kliendiga, hüvitades suurema ooteaja, kas lisaallahindluse või kinkekaardi näol, lisas Vais.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: