Õhutemperatuur tõuseb algaval nädalal veelgi

Foto: Ken Mürk/ERR

Kuigi esmaspäeval saabuvas õhumassis on ka pisut enam niiskust, siis suurt sadu oodata ei ole. Teisipäeval jääb sama kõrgrõhuala servaga jätkuvalt Eesti kohale, mis hoiab suurema saju küll eemal, kuid päeva peale koguneb taevasse ka piisavalt pilverünki, millest õhtul ka mõni sahmakas alla võib tulla.

Ööl vastu esmaspäeva ootab meid ees üksikute pilvedega taevas ning paiguti võib tekkida udu. Puhub valdavalt ida- ja kagutuul 3 kuni 8 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 14 kuni 19 kraadi.

Hommikul on taevas õhuke pilvevine, kuid vihma ei tule. Puhub ida- ja kagutuul 2 kuni 7 meetrit sekundis ning õhutemperatuur ulatub 19 kuni 20 kraadini.

Päeval on taevas samuti vähese ja vahelduva pilvisusega. Tuul puhub idast ja kagust kiirusega 4 kuni 10 meetrit sekundis ning sooja tuleb 23 kraadist Kuressaares kuni 30 kraadini Tallinna-Viljandi joonel.

Õhtul on taevas kohati selge, kuid näeb ka üksikuid pilverünki ning kohati võib hoovihma sadada. Puhub ida- ja kagutuul 3 kuni 8, rannikul kuni 10 meetrit sekundis. Õhk õhtul oluliselt maha ei jahtu ning temperatuur jääb 24 ja 26 kraadi vahele.

Kuumalaine lõppu veel ei paista ning temperatuur on jätkuvalt kasvutrendis, jõudes neljapäeval maksimaalselt 32 kraadini. Teisipäeva õhtul võib paiguti olla hoovihma ning äikest ja see kandub edasi ka kolmapäeva, mil päeva jooksul võib samuti sadada ning äikest kõmistada.

Äikesevõimalus on õhus ka reedel. Kõik soojad ilmad mööduvad üsna tagasihoidliku tuule saatel.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: