Juulis kinnisvaraturul tehingute arv vähenes

Kortermajad.
Kortermajad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maa-ameti andmetel tehti juulis Eesti kinnisvaraturul 3900 ostu-müügitehingut, mida on 17 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Juulis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2935 eurot, aastaga kallines ruutmeetri hind 24 protsenti.

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2291 ja Pärnus 2071 eurot, ruutmeeter kallines aastaga vastavalt 21 ja 29 protsenti.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 2198 tehingut, mis oli kaheksa protsenti rohkem kui 2021. aasta juulis. Hoonestamata maa tehinguid oli juulis 748 ja hoonestatud maa tehinguid 734, mida oli eelmise aasta juuliga võrreldes vastavalt 49 ja 20 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 864 korteritehingut, mida oli 15 protsenti rohkem kui aasta tagasi juulis, kuid samas üheksa protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Vaatamata rahulikumale suveperioodile püsib pealinna suvine korteritehingute arv suurem kui koroonaeelsel ajal. Esmamüük moodustas pealinna korteritehingutest ligi kolmandiku.

Tartus müüdi juulis 219 korterit, millest esmamüük moodustas ligi neljandiku. Seejuures korteritehingute arv kahanes Tartus aastaga viis protsenti ning kasvas eelnenud kuuga võrreldes kaks protsenti. Pärnus toimus 80 korteritehingut, mis on sama palju kui eelmise aasta juulis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: