Rõivatootja Baltika müüs osa Ivo Nikkolo kaubamärkidest

Ivo Nikkolo
Ivo Nikkolo Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

AS Baltika ja Niul OÜ sõlmisid eelmisel nädalal müügilepingu, mille alusel läks ostja omandisse osa Ivo Nikkolo kaubamärkidest. Tehingust tekkinud vahendite abil on võimalik rahastada Baltika kontserni põhitegevust, projekte ning investeeringuid, ütles tegevjuht.

"Ivo Nikkolo kaubamärgi õiguste võõrandamine ei muuda meie igapäevast äritegevust naisterõivaste ja aksessuaaride müümisel kauplustes ja online-kanalites. Tehinguga kaasnev kümneaastane litsentsileping annab meile kõik võimalused Ivo Nikkolo brändi jääda igakülgselt edasi kasutama ning jätkata müüginumbrite kasvatamist. Samuti on meil võimalus peale kümneaastase perioodi lõppu litsentsilepingut pikendada," ütles Baltika juhatuse liige ja tegevjuht Brigitta Kippak ERR-ile.

"Tehingust tekkinud vahendite abil on meil aga võimalik rahastada Baltika kontserni põhitegevust, projekte ning investeeringuid," selgitas Kippak. Kaubamärkide ostuhind on kokku 8 000 000 eurot. 

Kippaki sõnul on esmasteks plaanideks sügisel, eeldatavalt oktoobris avada Ivo Nikkolo uus ja täiustatud kasutajakogemusega e-pood kaugmüügi osakaalu ja mahtude suurendamiseks. Lisaks jätkatakse Balti riikides uute Ivo Nikkolo kontseptsioonpoodide avamist ning investeeritakse Ivo Nikkolo brändi tuntuse kasvu Lätis ja Leedus.

"Lähiaastate eesmärk on järk-järgult suurendada Baltikumis müügimahte, taastada kasumlikkus ning tähtaegselt viia lõpule ettevõtte saneerimine. E-poega soovime lähiaastatel laieneda ka väljapoole Balti riike, eeskätt Põhjamaadesse ja seejärel Poola," ütles Kippak.

Tehing ei ole Nasdaq Tallinn Börsi reglemendi kohaselt käsitatav tehinguna seotud isikuga ning Baltika nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust isiklikult huvitatud.

Müügilepingu kohaselt jääb Baltikale õigus registreerida Ivo Nikkolo kaubamärki või sarnast kaubamärki väljaspool Euroopa Liitu, ärinime ja domeeninimena mistahes territoriaalsete ja muude piiranguteta ning kasutada Baltika omandis (sh tulevikus registreeritavaid) olevaid kaubamärke mistahes piiranguteta.

Niul OÜ on Äriregistri andmetel registreeritud tänavu 22. juulil ning selle omanik on Janno Kuusk.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: