Alanud nädal tuleb Eestis palav

Foto: Ken Mürk/ERR

Teisipäeval on öö paljudes kohtades selge ning ka ennelõunal saab päike paljudes kohtades särada. Pärastlõunasel ajal saab pilverünkade kasv aga hoo sisse ning mõnest pilvest võib ka vihma tulla. Kaguvoolus lisandub kuumust ning päevamaksimumid tõusevad laialdaselt üle 30 kraadi.

Öö vastu teisipäeva on selge, kohati vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub ida- ja kagutuul 2 kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on 14 kuni 19, rannikul kuni 22 kraadi.

Hommik on Eestis selge ja vähese pilvisusega ning sajuta. Puhub valdavalt kagutuul 2 kuni 8 meetrit sekundis. Sooja on 19 kuni 22 kraadi.

Ennelõuna on selge. Pärastlõunal lisandub pilverünki, kohati võib hoovihma sadada ja äikest olla. Puhub valdavalt kagu- ja idatuul 3 kuni 9 meetrit sekundis. Sooja on 27 kuni 32, tuulele avatud rannikul kuni 23 kraadi.

Õhtul on pilvi vähe ja ilm sajuta. Puhub kagu- ja idatuul 2 kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on 24 kuni 27 kraadi.

Kolmapäeval on hoovihma- ja äikesevõimalus suur eelkõige läänepoolses Eestis. Neljapäevaks koondub sajuvõimalus Loode-Eesti kohale. Kolmapäeva öösel on sooja 16 kuni 21, päeval 27 kuni 31, meremõjuga rannikul kuni 23 kraadi.

Neljapäeva selgemal ööl langeb õhutemperatuur sisealadel paar kraadi 15-st madalamale, päev võib tulla eelnevast isegi kraadi võrra soojem.

Reedel on taevas taas selgem ning võimalik, et päevane palavus süveneb 33 kraadini.

Laupäeval soe püsib, ühtlasi suureneb hoovihmapilvede areng, aga praegu paistab, et mitte eriti laialdaselt.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: