Möödunud nädalal Kristiines naist hammustanud rästikut leitud ei ole

Rästik
Rästik Autor/allikas: Tiit Lõugas/minupilt.err.ee

Eelmisel nädalal Kristiine linnaosas pealinlast hammustanud rästikut leitud ei ole, rohealas viidi läbi visuaalne kontroll, mis tulemust ei andnud.

Esmaspäeval toimus rohealal, kus rästikut kohati, täiendav visuaalne kontroll Kristiine linnaosa esindajate ja selle heakorra eest vastutava lepingupartneri esindajatega.

"Ühtegi rästikut ei leitud ega ka midagi muud ebatavalist ei täheldatud," ütles ERR-ile Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Riibe sõnul ei ole mitte keegi selles piirkonnas madusid varem märganud. "Ka need inimesed mitte, kes regulaarselt hooldavad sellel alal puid, haljasala ja põõsaid," sõnas linnaosa vanem.

Kristiine linnaosa on viimasel ajal püüdnud võimalikult palju linnaruumis olevat loodusrikkust hoida. Loodusrikkuse hoidmisega kaasnevad ka teatud ohud, mida peab arvesse võtma – näiteks soovimatute roomajate saabumine linnaruumi.

Loodusliku liigirikkuse suurendamiseks on Tallinn aasta-aastalt üha enam rohealasid niitmata jätnud. Üks selline koht asub Mustamäe ja Kristiine linnaosa vahel. Koeraga jalutanud Juliat hammustas seal rästik.

"Parkisin oma auto ja läksin koertega välja jalutama. Seal oli vaevalt kaks rajakest, tahes-tahtmata astud talle peale. Nüüd olen tossudes, aga siis olid mul suvised jalanõud ja astusin jalaga peale. Madu hammustas," rääkis Julia.

Pärast rästiku juhtumit võttis Kristiine linnaosa valitsus ühendust ka Eesti Loomakaitse Liiduga. Liit ei pidanud vajalikuks roheala vältimist, kuid juhtis tähelepanu inimeste valvsusele ning soovitas neil püsida kõndimiseks ettenähtud rajal.

Kristiine linnaosa valitsus lubas edaspidi hoida Tildri tänava roheala käigurajad niidetuna ning lisab ka roheala algusesse hoiatussildi.

"Peame õppima koos loodusega elama," sõnas Riibe.

Rästiku leidmisel toimetatakse nad spetsialisti abiga linnast eemale metsa.

Linnaosa vanem juhtis tähelepanu, et rästikuga kokku puutudes ei tasuks neid tülitada, sest tegu on kaitsealuste roomajatega. Rästikut kohates soovitatakse teavitada loomakaitseorganisatsiooni ja linnaosavalitsust ning kõrgemates rohealades kanda kummikuid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: