Moskva-vastased sanktsioonid räsivad Venemaa metsatööstust

Puit.
Puit. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Soome rahvusringhääling Yle kirjutab, kuidas Moskva-vastased sanktsioonid räsivad Venemaa metsatööstust.

Moskva-vastased sanktsioonid sulgesid Venemaa metsafirmadele traditsioonilise Euroopa turu. Firmad proovivad nüüd leida uusi eksporditurge. Uued turud asuvad aga kaugel ja transpordikulud on üha suuremad, vahendas Yle

"Vahel võib transport maksta isegi rohkem kui tootmine," ütles Venemaa metsatööstusele spetsialiseerunud konsultatsioonifirma WhatWood konsultant Igor Novoselov. 

"Eriti keerulises olukorras on Loode-Venemaa firmad, mis ekspordivad vineeri, graanuleid ja saematerjali," lisas Novoselov. 

Venemaa metsafirmad otsivad uusi turge Kagu-Aasias, Türgis, Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Transport nendesse piirkondadesse maksab oluliselt rohkem kui Euroopasse. 

Venemaa metsafirma Segeza grupp juht Nikolai Ivanov ütles juunis, et uute turgude vallutamine suurendab logistikakulusid 2,5-4,7 korda, vahendas Yle.  Uute turgude klientide ostujõud on väiksem kui Euroopas, seetõttu müüakse sinna odavamaid tooteid. 

"Keegi ei osta kalleid ja kvaliteetseid tooteid sama palju, nagu seda teevad Euroopa kliendid," ütles Novoselov. 

Lisaks Euroopa turu ära kadumisele on Venemaa metsatööstusel veel üks suur probleem. Ettevõtted sõltuvad täielikult Euroopa tehnoloogiast. 

"Praktikas kasutab kogu Venemaa metsatööstus lääne ja Euroopa seadmeid," ütles Novoselov. 

Venemaa metsafirmad ostsid EL-i riikidest võimalikult palju seadmeid, enne kui jõustusid sanktsioonid tehnoloogia ekspordile. "Ettevõtted võivad nüüd praeguste seadmetega tegutseda veel 1-3 aastat," hindas Novoselov. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: