Tederi, Korbi ja Keskerakonna kohtuistungid algavad novembris

Harju maakohus määras mõjuvõimuga kauplemises süüdistatavate Hillar Tederi, Mihhail Korbi ja MTÜ Eesti Keskerakond esimese istungi toimumisajaks 11. novembri.

Kolmapäeval toimunud eelistungil määras kohus esimese istungi toimumise ajaks 11. novembri. Eeldatavasti kestab kohtuprotsess aasta jagu ning otsuseni jõuab kohus järgmise aasta sügisel. Viimane istung on planeeritud 24. augustile.

Riigiprokuratuur esitas tänavu mais Hillar Tederile, Mihhail Korbile ning MTÜ-le Eesti Keskerakond süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises.

Süüdistuse kohaselt kasutas Keskerakonna toonane peasekretär Mihhal Korb isikiliku ja erakonna mõjuvõimu Tallinna linnapea üle Hillar Tederi ja Porto Franco huvides, et viimane saaks servituuditasu määramisel ebavõrdse ja põhjendamatu eelise.

Vastutasuna pakutud teene eest lubas Teder Keskerakonda toetada kuni miljoni euro suuruse annetusega.

Prokuratuuri hinnangul ei järginud Tallinna Linnavalitsus Porto Francole servituuditasu määramisel tavapärast praktikat ja hinna kujundamise põhimõtteid. Tallinn vähendas Porto Francolt nõutud servituuditasu 776 580 eurolt 301 000 eurole ja Teder annetas samal ajal erakonnale 120 000 eurot.

Porto Franco kriminaalasi on jagatud mitmeks osaks, aprilli algul esitati süüdistused esimestele kahtlustatavate ringile, sealjuures Kersti Krachtile ja Hillar Tederile.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: