Uuring: Trussil on Sunaki ees suur edumaa

Liz Truss
Liz Truss Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/CLODAGH KILCOYNE

Veebiväljaande ConservativeHome uuringu kohaselt toetab endist välisministrit Liz Trussi 60 protsenti tooride partei liikmetest. Endise rahandusministri Rishi Sunaki toetus on 28 protsenti.

Uuringust selgus, et 60 protsenti tooride liikmetest on juba hääletanud. Teised uuringud on andnud sarnaseid tulemusi. Sunaki toetajad väidavad, et tooride partei liikmete küsitlemise meetodid on ebatäpsed, vahendas The Times

Sunak jätkab valimiskampaanias Trussi ründamist. Sunak hoiatas, et Trussi plaanid võidelda elukalliduse kriisiga viib miljonid inimesed "vaesusse". 

Ajalehe The Guardian kätte sattunud salvestisel ütles tollane rahandusministeeriumi peasekretär Truss, et Suurbritannia proovib leida lihtsaid vastuseid ja süüdistas tootlikkuse probleemis töötajate oskusi. 

Kolmapäeva hommikul väitis valitsuse liige Kit Malthouse, et "riigis on olnud mõnda aega tootlikkuse probleem". Malthouse leidis, et riigis pole tehtud piisavalt investeeringuid masinatesse. 

Tarbijahinnaindeks tõusis brittide jaoks juulis 10,1 protsendini. Tegu on kõrgeima inflatsiooni tasemega alates 1982. aastast. Energiahinnad on paari kuuga tõusnud üle 50 protsendi.

Teisipäeval ütles Sunak, et Trussil puudub kindel plaan, kuidas toetada inimesi energiaarvete maksmisel. 

Trussi toetav endine tervishoiuminister Sajid Javid rõhutas kolmapäeval, et Trussil on olemas konkreetsed plaanid ja tuleb nendega välja septembris. Siis valmib riigis erakorraline eelarve. Javid ei toeta ka opositsiooniliidri Keir Starmeri plaani külmutada talveks energiaarved. 

Partei uus juht selgub 5. septembril. Uuest tooride juhist saab ka Suurbritannia järgmine peaminister.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: