USA võimud peavad avalikustama Trumpi kodu läbiotsimiseni viinud taotluse

Donald Trump
Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/DAVID DEE DELGADO

Florida föderaalkohus teatas, et USA justiitsministeerium peab vähemalt osaliselt avalikustama dokumendi, mille põhjal taotleti endise presidendi Donald Trumpi Florida kodu läbiotsimisorderit.

Kohtu poole pöördusid USA meediaväljaanded, sest justiitsministeerium on olnud taotluse avalikustamise vastu.

Justiitsministeeriumi hinnangul võib kohtutaotluse avalikustamine reeta käimasoleva uurimise sisu, vähendada tunnistajate koostööd ja rikkuda teisi kõrgetasemelisi uurimisi.

Ministeeriumil on aega nüüd järgmise nädalani, et otsustada, milline kohtutaotluse osa peaks jääma salastatuks ja mida oleks võimalik avalikustada. 

Trumpi toetajad soovivad eelkõige teada, kas läbiotsimisorderi andnud kohtunikule öeldi, et FBI töötajad käisid Mar-a-Lagos ka varem. Nende väitel tegi Trump toona uurijatega täielikku koostööd ja oleks vajadusel kuurordis olnud valitsusdokumendid üle andnud. 

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et võib kuluda veel mõnda aega, enne kui avalikkus dokumenti näeb. Kohtunik Bruce Reinharti sõnul hindab ta enne avalikustamist selles tehtud parandusi. 

"See on läbimõeldud ja hoolikas protsess, kus kaitstakse kõigi, nii valitsuse kui ka meedia õigusi," ütles Reinhart. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: ERR/WSJ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: